آنچه به مردم فشار روانی وارد می‌کند، وجود تبعیض است
آنچه به مردم فشار روانی وارد می‌کند، وجود تبعیض است
من معتقدم عملکرد مجلس یازدهم نسبت به دوره‌های قبل عملکرد بهتری بوده است. البته که من فکر می‌کنم هنوز تا شکل‌گیری یک مجلس کارآمد و ایده‌آل فاصله زیادی داریم و این فاصله پر نمی‌شود، مگر با محوریت یافتن عدالت در تمامی اقدامات مجلس.
 • خودتون رو به اختصار معرفی بفرمایید؟
  بسم الله الرحمن الرحیم، فاطمه حیدری داویجانی هستم. متولد ۱۳۴۸ کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی. بنده این توفیق را داشته‌ام که ۳۰ سال در لباس معلم و مشاور در خدمت مردم عزیز تهران و فرزندانشان باشم.

  • شعار اصلی شما در این دوره از انتخابات چیست؟
   من طی سال‌های گذشته یکی از حوزه‌های تحقیقاتی خودم را معطوف به آسیب‌های اجتماعی کرده‌ام و به استناد این تحقیقات، باید عرض کنم که ریشه عموم مشکلات امروز جامعه ما، فقدان عدالت و وجود تبعیض افسارگسیخته است. من معتقدم، گرچه فقر و نداری بسیار آزار دهنده است؛ اما آن‌چیزی که به مردم فشار روانی وارد می‌کند، وجود تبعیض است. از این رو، بنده شعار خودم را نه به تبعیض قرار داده‌ام.
  • با توجه به این شعار در کدام کمیسیون تمایل به عضویت خواهید داشت؟
   من معتقدم عملکرد مجلس یازدهم نسبت به دوره‌های قبل عملکرد بهتری بوده است. البته که من فکر می‌کنم هنوز تا شکل‌گیری یک مجلس کارآمد و ایده‌آل فاصله زیادی داریم و این فاصله پر نمی‌شود، مگر با محوریت یافتن عدالت در تمامی اقدامات مجلس. طرحی که بسیار مهم است و موجب افزایش اعتماد به مجلس کنونی می‌شود، نظام رتبه بندی معلمان است که چندین دوره بررسی شده و اقدامی صورت نگرفته است. چنانچه در این مجلس اجرا شود یک کارنامه درخشان برای این دوره از مجلس رقم خواهد خورد.

  با توجه به این شعار در کدام کمیسیون تمایل به عضویت خواهید داشت؟
  پر رواضح است که یک معلم بیشترین فعالیتش در حوزه آموزش و فرهنگ است. همچنین من فکر می‌کنم موضوع عدالت آموزشی، یکی از خواسته‌های عموم مردم است و باید در اسرع وقت، از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود تا تبعیض در آموزش برچیده شود. از این رو، می‎‌خواهم بیشترین فعالیتم را در کمیسیون آموزش و فرهنگ داشته باشم.

  اولین طرحی که در مجلس ارایه خواهید کرد در چه موضوعی است؟
  یکی از مشکلات آموزش و پرورش ضعف در جذب نیرو است، بخصوص نیروهای جوان. من فکر می‌کنم طرح جذب نیروهای جوان و کارآزموده می‌تواند بخشی از مشکلات آموزش و پرورش را رفع کند. چنانچه توفیق پیدا کندم که به عنوان خادم مردم، در این نهاد تصمیم‌گیرنده حضور داشته باشم، اولویت خودم را جذب نیروهای جوان و کارآزموده خواهم گذاشت.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای