پشت پرده مخالفت همزمان قالیباف و رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری
پشت پرده مخالفت همزمان قالیباف و رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری
با مخالفت قالیباف و رئیسی برای اعلام کاندیداتوری مسیر انتخابات ریاست جمهوری 1400 نیز تعییر کرده است
 • طی روزهای اخیر اخبار مخالفت علنی و مستقیم قالیباف و رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری، سبب ایجاد سوالات مهمی در میان جبهه انقلاب شده است. با این وجود برخی از فعالین سیاسی معتقدند که اعلام مخالفت قالیباف و رئیسی در شرایط فعلی گرچه حاکی از این است که دو طرف می‌خواهند با تمرکز بیشتری بر قوه مقنه و قضائیه مشغول خدمت باشند، ولی شوک جدی به جریان اصلاحات وارد کرده است.

  زیرا آنچه مشخص و واضح شده این است که حضور همزمان این دو کاندیدای موثر جبهه انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری منتفی است و حضور آنها در انتخابات بدون رقابت با یکدیگر خواهد بود.

  جریات اصلاحات تاکنون برای برجسته سازی رقابت و اختلاف میان رئیسی و قالیباف برنامه ریزی سنگینی کرده بود و امید زیادی داشت که از ورود همزمان انتخاباتی این دو چهره متعلق به جبهه انقلاب یک بستر اختلافی برای شکستن آرای جریان اصولگرا ایجاد کند.

  در این میان با مخالفت قالیباف و رئیسی برای اعلام کاندیداتوری مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز تعییر کرده است.مسیر انتخابات از این پس بیش از آنکه بر بستر موضوعات تبلیغاتی و نمایشی فرد محور صورت بگیرد، در مسیر دعوت آگاهانه و تکلیف مدار از کاندیداهای برجسته ای چون آیت الله رئیسی، قالیباف و… و اجماع جبهه انقلاب خواهد بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای