کدام شخصیت ها نمی توانند رییس جمهور ایران شوند؟!
کدام شخصیت ها نمی توانند رییس جمهور ایران شوند؟!
براساس اصلاحیه قانون انتخابات ریاست جمهوری، حداقل سن 40 سال تمام و حداکثر ۷۰ سال تمام در هنگام ثبت‌نام می باشد و بر این اساس بسیاری از چهره های سرشناس سیاسی دیگر امکان کاندیداتوری در انتخابات1400 نخواهند داشت
 • براساس اصلاحیه قانون انتخابات بسیاری از چهره های مطرح سیاسی دیگر امکان حضور در عرصه رقابت انتخاباتی را نخواهند داشت!

  سیدمحمدخاتمی ، پنجمین رئیس‌جمهور که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود با داشتن ۷۶ سال سن شانس حضور را از دست داد.

  علی‌اکبر ناطق نوری سیاستمدار ایرانی و رئیس سابق دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب که در دوره‌های اول، سوم، چهارم و پنجم نماینده و دوره‌های چهارم و پنجم رئیس مجلس شورای اسلامی بوده‌است نیز با داشتن ۷۵ سال سن امکان حضور نخواهد داشت.

  غلامعلی حداد عادل سیاستمدار ایرانی است که هم‌اکنون به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی فعالیت می‌کند نیز با دارا بودن ۷۵ سال سن امکان حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی را ندارد.

  علی‌اکبر ولایتی سیاستمدار، پزشک، مشاور امور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب، رئیس فعلی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران است که وی نیز با دارا بودن ۷۵ سال سن امکان حضور را از دست خواهد داد.

  محمدجواد آذری جهرمی سیاست‌مدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون در دولت دوازدهم به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند وی هم اکنون ۳۸ ساله است و با توجه به اصلاحیه جدید نمی تواند کاندیدا شود.

  اما با تغییر حداقل سن از ۴۵ سال به ۴۰ سال برخی از چهره های سیاسی جوان شانس حضور را پیدا خواهند کرد که شاخص ترین انها مهرداد بذرپاش است.

  مهرداد بذرپاش، سیاستمدار و رئیس دیوان محاسبات کشور است. او همچنین صاحب‌امتیاز روزنامهٔ وطن امروز می‌باشد که با ۴۰ سال سن خواهد توانست در انتخابات حضور پیدا کند

  سیدمجید حسینی ، استاد دانشگاه و فعال اجتماعی نیز که فعالیت های رسانه ای خود را آغاز کرده است با ۴۱ سال سن خواهد توانست در انتخابات حضور پیدا کند

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای